Domov Aktuality Zmeny v technológii "pohliníkovania" technických textílií
späť

Zmeny v technológii "pohliníkovania" technických textílií

V súvislosti s ochranou životného prostredia a tiež s novými nariadeniami EK (2017) vstúpili do platnosti aj nové pravidlá pre používanie polyuretánov a ich rozpúšťadiel.

Existuje niekoľko technologických spôsobov laminovania povrchov textílií reflexnou úpravou (AL fóliou) tzv. "pohliníkovanie". Mnohé z nich používajú adhezíva s obsahom polyuretánov a ich rozpúšťadiel. V súvislosti s obmedzovaním agresívnych chemikálií vrátane rozpúšťadiel PU sa prechádza na používanie polyuretánov na vodnej báze. Testy (pri tepelnej záťaži) takto laminovaných textílií nevykazujú žiadne odlišnosti v porovnaní s predchádzajúcou generáciou AL povrchov. Navyše, niektoré parametre boli dokonca vylepšené.

Vy - naši zákazníci, však používate "pohliníkované" výrobky a textílie v rôznych podmienkach aj aplikáciách, ktoré môžu byť odlišné od podmienok spomínaných testov. Aj touto cestou Vás preto žiadame o bezodkladné avízo, v prípade ak sa naše výrobky s "pohliníkovaním" budú správať atypicky, alebo nebudú spĺňať Vaše očakávania. V prípade akýchkoľvek pripomienok nás prosím kontaktujte - sme pripravení nájsť optimálne riešenie aj pre Vás.

Typy použitých materiálov:

Safepro, s.r. o.

 
Výber jazyka  EN 
SAFEPRO s.r.o. Pekná 10, 040 01 Košice
Tel: 0905 651 814
Sídlo: Lesná 6, 040 01 Košice
e-mail: safepro@safepro.sk